Masáže Janko

...doprajte si relax

Mäkké techniky mobilizácie PDF Tlačiť E-mail

Mäkké techniky mobilizácieIde o formu manuálnej terapie, ktorá sa používajú na uvoľnenie mäkkých tkanív a mobilizáciu kĺbnych štruktúr. Aplikuje sa pri bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov. Uvoľňujú sa svalové spazmy, zatuhnutia, kĺbne blokády z rôznych príčin. Úspešne sa mäkké techniky využívajú aj na uvoľnenie jazvy po čerstvých operáciách alebo úrazoch, hneď po vybratí stehov.

Súčasťou mäkkých techník je aj postizometrická relaxácia, strečink a iné relaxačné techniky. Táto masáž je odlišná od klasických masáži, nepoužíva sa žiaden olej. Je tiež veľmi účinná, hlavne s posunom (pretiahnutím) fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva, pri skrátení alebo stuhnutí Achilovej šľachy.

Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice. S touto technikou v prípade potreby aplikujeme mobilizácie. Pri manipulačnej a mobilizačnej terapii sa navracia hybnosť periférnych kĺbov a chrbtice manuálnou technikou do správneho postavenia. Najčastejšie sa používa pri funkčných kĺbových blokádach, ktoré sú bolestivé, obmedzujú pohyb a vedú k svalových spasmov atď. Cieľom ošetrenia je uvoľnenie pohybového segmentu, obnova vôle kĺbov, ale aj úprava svalového napätia a ošetrenie tzv. spúšťacích bodov.

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack